Teknokent Ziyareti ve Teknokent’de neden olmalıyız ?

Sevgili meslektaşlarımız;

Geçen hafta Adana Ticaret Odası meslek komitesine Çukurova Üniversitesi  İdari birimler fakültesinde  Akademisyen ve Aynı  zamanda TOBB tarafından Adana’ya konu ile ilgili Atanan Selçuk Çolak hocamız ile beraber olumlu bir toplantı gerçekleştirdik.

Toplantı konumuz TEKNOKENT ve alınabilecek Devlet destekleri ile ilgili oldu.

Komisyonca bilişim sektörünün bir bacağınNın Teknoketler’de olması ve desteklerden azami ölçüde yararlanması hususunda hemfikir olduk.  Selçuk Çolak hocamız da bu konuda bizleri desteklemek istiyor konuyla ilgili bilgi birikimini bizimle paylaşmak istiyor.

Çukurova Üniversitesi Teknokent’de yapılan görüşmelerde 103 m2 , 125 m2, 200 m2 alanların olduğu bu alanları katılacak firmalara göre 20-25 m2 alanlara bölünebileceği ve m2 fiyaylarının 25 TL olup + 10 TL’de genel giderler (Klima+ Isınma+elektrik+güvenlik) olduğunu öğrendik.

Teknokent’de olmak ile Burada oluşturduğumuz projeleri faturalandırdığımızda %18 K.D.V’den ve %22 Gelir vergisinden Muaf durumda olmaktadır.  Ayrıca Projelerdeki kullanılacak mühensilerin ödemeleride  Devlet tarafından karşılanmaktadır. Her projemizi asgari 2 yıl olarak düşünerek yapacağımız eklerle projemizi uzatabilmekteyiz.

Sektörümüzde yazılım üreten,  özel  bir devre yada makine üreten, sektörle ilgili üretim yapan arkadaşlarımız olduğunu biliyorum bunların hali hazırda uyguladıkları bu işlerini yeniden bir projeye dönüştürüp Teknoket’de var olarak devletin desteklerinden faydalanması hepimizin yararına olacaktır.

Bu konu ile ilgili olarak Çukurova TEKNOKENT’e 21 Şubat  14:30’da Ziyarete gideceğiz.

Tüm Meslektaşlarımıza ilanen duyurulur.

ATO 31. Grup adına

A.Bülent Aladağ

 

 

 

 

 

 

 

 

Genel içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir